Gminny Ośrodek Kultury w Zaniemyślu

#twórczyZaniemyśl

RELACJE Z WYDARZEŃ

FERIE ZIMOWE 2024

ZIMOWE FERIE ZA NAMI!


Co za niezapomniane zimowe półkolonie!

Przez ostatnie dni przeżyliśmy niezliczone przygody i niesamowite doświadczenia razem. Rozpoczęliśmy od spotkania z lokalnymi policjantami, którzy przypomnieli nam o zasadach bezpieczeństwa. Tworzyliśmy torby z termonadrukami, prezentowaliśmy je na pokazie mody, a potem zanurzyliśmy się w wodne szaleństwo na basenie. Walentynki spędziliśmy razem, tańcząc, śpiewając karaoke i bawiąc się na karnawałowej dyskotece.
Nie mogło zabraknąć też nauki i odkryć - w Centrum Nauki Wyobraźnia zgłębialiśmy tajemnice barw, światła, kalejdoskopu i lustra. Naszą wyobraźnię rozpaliła także przygoda w teatrze animacji, gdzie bałwan i marchewka ożyli na scenie. Ale to nie koniec! Skoczyliśmy na trampolinach w Jump Arenie, zdobywaliśmy ściany wspinaczkowe i pokonywaliśmy park linowy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za niezwykłą energię i entuzjazm, którymi nas obdarzyliście! Wspaniale spędzony czas, pełen śmiechu, nauki i nowych przyjaźni, na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Teraz zaczynamy planować kolejne przygody na lato, a Wam życzymy udanych ferii pełnych niezapomnianych chwil!

WOŚP 2024| 28.01.24

Za nami 32. Finał WOŚP!

Kochani! Wczorajszy dzień był pełen emocji. Rozpiera nas duma, że społeczność Gmina Zaniemyśl tak pięknie się zaangażowała

Znów pobiliśmy rekord!
❤️Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Wolontariuszom: ❤️Oliwii, ❤️Olkowi, ❤️Kindze, ❤️Martynie, ❤️Martynie, ❤️Zosi, ❤️Martynie, ❤️Kornelii, ❤️Gabrysi, ❤️Marcie, ❤️Oliwii, ❤️Marysi, ❤️Sebastianowi, ❤️Mariannie, ❤️Oliwii, ❤️Kacprowi, ❤️Zuzi, ❤️Kubie, ❤️Idze, ❤️Idze, ❤️Gabrysi, ❤️Franciszkowi, ❤️Antosi, ❤️Basi i ❤️Helenie a także towarzyszącym im ❤️przyjaciołom, ❤️rodzinom i ❤️opiekunom!
Dziękujemy ❤️5. Drużyna Starszoharcerska "Ślad", ❤️4. Gromada Zuchowa "Polne Kwiatki", ❤️3. DH "Czarne Pantery" z Zaniemyśla, ❤️6 Drużyna Wędrownicza „Invictus”, ❤️Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pigłowicach, ❤️Szkoła Podstawowa im. Ryszarda Wincentego Berwińskiego w Zaniemyślu, ❤️Szkoła Podstawowa Śnieciska. Dziękujemy za Was czas, entuzjazm i dobre serca!

Dziękujemy za puszki stacjonarne firmom ❤️Almex, ❤️Restauracja Pozytywka, ❤️Piekarnia-Cukiernia Łobza oraz ❤️Restauracja Chata Wuja Toma.
Dziękujemy uczestnikom licytacji❤️i! Macie ogromne serca!

Dziękujemy darczyńcom: ❤️Gmina Zaniemyśl, ❤️Mądry ꜰᴏᴛᴏɢʀᴀꜰ, ❤️Policja Środa Wielkopolska, ❤️6 Pack, ❤️Restauracja Chata Wuja Toma, ❤️Essi-Archery Tag/Łucznictwo Bojowe oraz panu Brodali.

Bardzo dziękujemy naszym artystom:
❤️Uczniom i nauczycielom z Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pigłowicach oraz Skarbnica Talentów
❤️ Zaniemyskie Perły - uczestniczki zajęć tańca liniowego i w kręgu prowadzonego przez Iwona Łażewska
❤️Maja Szlązak
❤️ Wujek Ogórek
❤️K & Gentlemen
oraz niezawodnej ekipie z ❤️Polski Czerwony Krzyż Środa Wielkopolska za zaangażowanie i profesjonalizm podczas prowadzenia niezwykle cennych zajęć z Pierwszej Pomocy!

Dziękujemy przyjaciołom i partnerom, którzy włączyli się w tegoroczny Finał:
❤️Koło Gospodyń Wiejskich Śnieciska i ❤️Piekarnia-Cukiernia Łobza za słodkości dla naszych wolontariuszy,
❤️Restauracja Pozytywka za przepyszną zupkę,
❤️Bank Spółdzielczy w Kórniku oddział Zaniemyśl za opiekę i pomoc w rozliczeniu oraz ❤️Dorocie i ❤️Magdzie za rzetelne przeliczenie każdego grosika.
"Victory" Agencja Ochrony Osób i Mienia sp. z o.o. oraz Policja Środa Wielkopolska za dbanie o bezpieczeństwo naszych wolontariuszy.
❤️Dziękujemy każdemu z Was, który dorzucił się do naszych puszek.

WIELKIE DZIĘKI!!!
Ekipa Sztabu GOK Zaniemyśl

PRZEGLĄD KOLĘD | 21.01.24

XII Rejonowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

Z radością chcemy się podzielić z Wami wspaniałymi chwilami, które miały miejsce 21 stycznia podczas XII Rejonowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek!

To był niezwykły dzień, pełen pięknych dźwięków i talentów. Aż 50 utalentowanych uczestników zgłosiło się, aby podzielić się swoimi wokalnymi magicznymi chwilami.
Dla naszych laureatów, serdecznie gratulujemy Waszych osiągnięć! Poniżej przedstawiamy listę osób, które zabłysnęły najjaśniej tego dnia:

Przedszkole:
Zuzanna Szczepaniak
Melania Karpisiewicz
Franciszek Dudziak
Tymon Menzel

KL.I-II
Lena Szymkowiak
Piotr Kośmider
Lena Walkowiak
Wiktoria Laboch

KL.III-IV
Liliana Rydlewska
Żenia Khandiuk
Zofia Wawszkiewicz

kl.V-VII
Jan Kośmider
Laura Pacyńska
Jagoda Laska
Katarzyna Nadobnik
Zuzanna Maciejewska

KL.VII-VIII
Aleksandra Jaskólska

Dziękujemy Wam wszystkim za udział - Wasza pasja i zaangażowanie sprawiły, że ten dzień był niezapomniany!
Niech te wspomnienia staną się inspiracją do dalszego rozwoju muzycznego. Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę pani dr Joanny Staniś-Rzepki za współorganizację przeglądu oraz do naszego niezawodnego jury przewodniczącej dr Klaudii Popielskiej, Wiktorii Dawidek, Karolinie Solarskiej za rzetelne oceny i trud włożony w wybór najlepszych wykonawców.

Życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów w ich muzycznej podróży. Do zobaczenia na kolejnych wyjątkowych wydarzeniach!

NOWOROCZNA WIEDEŃSKA GALA OPERETKI | 20.01.24

NOWOROCZNA WIEDEŃSKA GALA OPERETKI

20 stycznia na naszej sali koncertowej odbył się współorganizowany z Wójt Gmina Zaniemyśl Koncert Noworoczny.

Tradycją, zapoczątkowaną w ubiegłym roku, stało się, że koncert ten jest nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także do podsumowania minionego roku. Wydarzenie rozpoczęło się więc prezentacją pani Wójt Justyny Dąbrowskiej podsumowującą rok 2023 oraz przedstawieniem planów na bieżący rok.
Po części "oficjalnej" przyszedł czas na ucztę duchową. Artyści z Artes Ensemble oczarowali naszą publiczność. Ze sceny zabrzmiały największe operetkowe przeboje, nie zabrało także interakcji z widownią. Goście z pierwszych rzędów zostali porwani do walca a wspaniała pani Krysia wcieliła się w rolę dyrygentki wiedeńskiej orkiestry.

Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólne, kulturalne powitanie roku 2024. Serdecznie dziękujemy za pomoc scenograficzną Kwiaciarnia Marta a Mądry ꜰᴏᴛᴏɢʀᴀꜰ za zdjęciową relację!

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Z radością informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową 2023.
🥇1 miejsce ex aequo oraz nagroda główna - całodzienny bilet 2+2 do Mandoria - Tematyczny Park Rozrywki
🤩Rafał, Asia, Filip i Maja Horowscy oraz
🤩Nikodem Marciniak

🥈2 miejsce oraz nagroda w postaci vouchera do Decathlon o wartości 100 zł - Jan, Bruno, Joanna i Marcin Dębiccy

🥉3 miejsce oraz nagroda w postaci vouchera do Decathlon o wartości 100 zł - Antoni Hypki

🏅Wyróżnienie, nagroda w postaci vouchera do Empiku o wartości 100 zł - Zoja, Olaf, Anna i Tomasz Różanek

Piękne szopki, dzięki uprzejmości ks. proboszcza można do 6 stycznia podziwiać w Kościele św. Wawrzyńca w Zaniemyślu! Zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy naszemu partnerowi - Mandoria - Tematyczny Park Rozrywki za wsparcie naszej inicjatywy! ❤

KONCERT ŚWIĄTECZNY | 29.12.23

KOLĘDOWANIE Z GÓRALSKĄ HORĄ

W ostatni piątek grudnia na scenie GOK wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy w iście góralskim wydaniu. Wszystko za sprawą Górala Szczepana i jego przyjaciół.

Zespół Góralska Hora jest folk kapelą muzyczną z polskich gór oraz ze Słowacji. Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach.
Ze sceny zabrzmiały nie tylko polskie kolędy ale także nieobce dla folk kapeli Góralska Hora kunsztowne wykonanie w własnych aranżacjach muzycznych, standardów muzyki rozrywkowej a także melodii biesiadnych, tak bardzo popularnych i chętnie przez wszystkich śpiewanych.

TEATR LALKOWY | 16.12.23

PREZENTY Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA

W sobotę 16 grudnia mieliśmy przyjemność gościć Teatr Lalek Marka Żyły z ich magicznym spektaklem dla dzieci "Prezenty z Różnych Stron Świata".
Atmosfera na sali była niesamowita, a ilość śmiechu i radości nie miała końca!
Podczas spektaklu poznaliśmy różne sekrety Świętego Mikołaja - dowiedzieliśmy się, co dokładnie przechowuje w swoich tajemniczych walizkach. To było niezwykle fascynujące i pełne tajemniczych odkryć!
A na samym końcu, dzieci miały okazję zobaczyć oraz samodzielnie animować lalki, które brały udział w spektaklu! To był magiczny moment, który na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczestników.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE | 15.12.23

DEKOROWANIE PIERNIKÓW

Wspaniała zabawa już za nami! 15 grudnia mieliśmy niezwykłą okazję uczestniczyć w warsztatach z dekorowania pierników lukrem królewskim. Każdy z uczestników stworzył niepowtarzalne i słodkie arcydzieła!

Chcielibyśmy serdecznie podziękować firmie Ta Chwila za wspaniałe i kreatywne warsztaty! Wiedza i umiejętności przekazane przyczyniły się do powstania wyjątkowych piernikowych dzieł sztuki.

Już nie możemy się doczekać kolejnych warsztatów! To było niesamowite doświadczenie, a efekty Waszej pracy były absolutnie zachwycające. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie!

KONCERT ŚWIĄTECZNY | 14.12.23

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

14 grudnia mieliśmy niesamowitą przyjemność brać udział we wspólnym kolędowaniu z podopiecznymi Klaudii Popielskiej.
Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym, którzy wraz z naszymi utalentowanymi wokalistami śpiewali znane i kochane utwory świąteczne!

Chcielibyśmy w pierwszej kolejności pogratulować naszym debiutantom - ukulele: Justynie Pepel, Karolinie Solarskiej, Ewie Sienkiewicz, Nicolii Holc, oraz wokalistom: Zuzi Roszkiewicz, Lenie Witczak, Anastazji Jankowskiej!
Bardzo cieszymy się również z faktu, że nasze grono pięknie się poszerza i mamy też czym się pochwalić w gronie męskich głosów! Piotr i Jan Kośmider, Marcin Laska - brawa chłopacy

Serdeczne podziękowania składamy także wszystkim pozostałym wokalistom - byliście wspaniali: Oli Jaskólskiej, Gabrysi Oleszak, Neli Słupianek, Laurze Pacyńskiej, Kai Wydubie, Franciszkowi Roszkiewiczowi, Zosi Kurnatowskiej, Lence Szymkowiak, Kasi Nadobnik, Zuzi Dembskiej, Jagodzie Laska, Zuzannie Zbroi! Wasze głosy sprawiły, że atmosfera była wyjątkowa!

Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie w naszym świątecznym kolędowaniu. To dzięki Wam to wydarzenie było pełne radości i magii świąt!

Skip to content